Atrakcje cały rok

Niedzica to wieś położona częściowo nad Jeziorem Czorsztyńskim i w dolinie rzeki Niedziczanki na granicy Pienin i Pogórza Spisko-Gubałowskiego. W latach 1320-1330 zbudowano tu zamek zwany Dunajec, mający strzec traktu handlowego łączącego Węgry z Polską. To jednen
z najpiękniejszych polskich zamków. Z tarasu widokowego powstałej w XIVw, a rozbudowanej
w okresie renesansu warowni, roztacza się niezapomniany widok na pasmo Pienin i ruiny zamku w pobliskim Czorsztynie. Z leżącym na tzw. Szlaku Gotyckim zamkiem w Niedzicy wiąże
się zagadkowa historia testamentu Inków. W 1946 r. odnaleziono tutaj pęk rzemieni z pismem węzełkowym Inków, które po dziś dzień nie zostały prawidłowo odczytane. Dunajecz – obecnie Zamek w Niedzicy znajduje się w odległości 1,5 km od naszego ośrodka.

W bezpośrednim sąsiedztwie Niedzicy zbudowano zaporę na Dunajcu, której budowę ukończono w 1997r. Zalew Czorsztyński otacza wiele ośrodków wodnych oraz wypożyczalni sprzętu pływającego.

Okolice Niedzicy i Jez. Czorsztyńskiego są również atrakcyjnym miejscem dla amatorów „białego szaleństwa”. Powstaje coraz więcej ośrodków narciarskich z profesjonalnie przygotowanymi trasami zjazdowymi i biegowymi.

Wyciąg narciarski Polana-Sosny oraz przejście graniczne na Słowację znajduje
się w odległości zaledwie 3 km od naszego ośrodka, w sąsiedztwie również dalsze wyciągi narciarskie w Szczawnicy, Jaworkach, Kluszkowcach i Niedzicy.

Turystyka w Pieninach trwa cały rok. Kuszą one swoim pięknem, ponieważ o każdej porze roku wyglądają inaczej.

Na osoby chcące uprawiać turystykę górską czekają liczne szlaki turystyczne zarówno piesze jak i rowerowe.

Do głównych atrakcji regionu należą także Trzy Korony. Ze szczytu gór (982m) rozchodzi się wspaniały widok  na obszar Pienińskiego Parku Narodowego oraz na przełom Dunajca, który jest jednym z najpiękniejszych przełomów rzecznych. Dunajec przedzierając się przez pasmo Pienin tworzy potężny skalny kanion. Najlepszym sposobem obejrzenia tego kanionu jest spływ regionalnymi tratwami.

Oferujemy również Państwu możliwość zorganizowania wielu dodatkowych atrakcji ustalonych drogą konsultacji.

 

Zapraszamy cały rok!!!!